Ptasie odchody oprócz nieestetycznego wyglądu przenoszą wiele chorób, generują koszty związane z myciem i czyszczeniem elewacji. Gołębie, bo to one głównie zamieszkują nasze miasta, świetnie się w nich czują, o czym świadczy fakt,

że potrafią znosić jaja nawet sześć razy w roku. Dla porównania – „dzikie” gatunki robią to zwykle tylko raz.

Jeśli nie masz pomysłu jak skutecznie ochronić balkon przed przylatującymi ptakami, zapoznaj się z zamieszczonymi poniżej pomysłami. Zachęcamy również do skontaktowania się z naszą firmą, która udzieli wszelkich porad oraz dopasuje ofertę do Państwa oczekiwań.

Odstraszanie ptaków z balkonu / zabezpieczenie siatką ochronną
Odstraszanie ptaków z balkonu / zabezpieczenie siatką ochronną

Montaż kolców na ptaki

Kolce przeciw ptakom to skuteczny sposób na zabezpieczenie przeciw gołębiom. Zastosowany np. na barierce/balustradzie , czy gzymsie stanowi wystarczającą ochronę, Kolce nie zabezpieczą niestety całej powierzchni balkonu.

Jak założyć takie kolce, przedstawiamy w artykule o nazwie “Zabezpieczenia przeciw ptakom”.

Siatka na balkon

Siatka przeciw ptakom jest bezpieczną i w 100% skuteczną metodą odstraszania ptaków. Sprawdza się przy zabezpieczeniu m.in. balkonów, okien, wnęk, ale również innych konstrukcji obiektów przemysłowych. Jej montaż polega na stworzeniu stelażu z linek stalowych, śrub rzymskich i kołków sufitowych. W przypadku ochrony przed gołębiami rekomendujemy siatkę z polietylenu, o oczku 5 x 5 cm, koloru piaskowego lub mlecznego.

Montaż takiej siatki to praca na wysokości, ze względu na bezpieczeństwo proponujemy by była zakładana przez osoby, doświadczone, posiadające odpowiedni sprzęt i uprawnienia.

Dźwiękowe i ultradźwiękowe odstraszacze.

Dźwiękowy odstraszacz ptaków to metoda stosowana głównie na lotniskach, w sadach, parkach, czy składowiskach odpadów komunalnych. Dźwiękowe systemy odstraszania ptaków symulują naturalne odgłosy (krzyki) atakujących orłów, sokołów i jastrzębi, Należy zwrócić uwagę na to, że odstraszacze dźwiękowe są głośne i bardzo rzadko skuteczne. Zainstalowane w okolicy zabudowań mogą być uciążliwe dla ludzi i zwierząt domowych.

Ultradźwiękowe systemy odstraszania ptaków to urządzenia pracujące na zmienianej częstotliwości. Intensywne fale ultradźwiękowe mają atakować system słuchowy i nerwowy ptaków. Odstraszacze ultradźwiękowe wg. zaleceń producentów przeznaczone są do zastosowania w pomieszczeniach zamkniętych lub częściowo zamkniętych. Jest to metoda charakteryzująca się bardzo niską skutecznością w przypadku gołębi miejskich.

Naklejki drapieżnych ptaków na szyby

Naklejki samoprzylepne w kształcie sylwetek ptaków drapieżnych sprawdzają się w przypadku ochrony ptaków przed rozbijaniem się o powierzchnie przeszklone, nie zabezpiecząc całej powierzchni balkonu.

Żele i preparaty

Wszelkiego rodzaju żele i preparaty zapachowe mogą być traktowane tylko i wyłącznie, jako gadżety, nie posiadając żadnych właściwości odstraszających.