Siatka polietylenowa montowana na balkonie, służy zarówno zabezpieczeniu przeciw ptakom, jak i ochronie przed wypadnięciem, czy ucieczką naszego kota.

Siatka na ptaki jest najbardziej skuteczną, z dostępnych na rynku, metod odstraszania ptaków.

Sprawdza się przy zabezpieczeniu balkonów, okien, wnęk, ale również innych konstrukcji oraz obiektów przemysłowych i wielkopowierzchniowych. Siatka pozwala na skuteczną ochronę przed wieloma gatunkami ptaków, takich jak: gołębie, kruki, kawki, jaskółki, mewy.

Istnieje kilka możliwości zamontowania siatki balkonowej. Poniżej kilka z nich.

Montaż siatek balkonowych na gołębie w Poznaniu - Top Protect
Montaż siatek balkonowych na gołębie w Poznaniu – Top Protect

Montaż elewacyjny siatki balkonowej

W ścianie należy nawiercić otwory, do których mocowane są kotwienia. W przypadku ocieplenia stosuje się specjalistyczne drivy i dłuższe haki. Następnie za pomocą śrub rzymskich naciągamy linkę stalową i przyczepiamy siatkę za pomocą specjalnego zszywacza. Jest to metoda stosowana wszędzie tam, gdzie nie ma obostrzeń dotyczących wiercenia w elewacji.

Zabezpieczenie przed ptakami - montaż siatek balkonowych w Warszawie - Top Protect
Zabezpieczenie przed ptakami – montaż siatek balkonowych w Warszawie – Top Protect

Montaż na klejone zaczepy

Do ściany za pomocą bardzo mocnego kleju montażowego należy przykleić zaczepy z tworzywa sztucznego. Po utwardzeniu kleju zaczepiamy siatkę balkonową. i sprawdzamy jej naciąg. Pamiętajmy, żeby taki montaż stosować, gdy powietrze nie będzie miało zbyt dużego stężenia wilgoci, klej wtedy będzie dłużej utwardzał.

Jest to metoda niewystarczająca w sytuacji, gdy koty zaczną się wspinać po siatce. Nie jest to także metoda bezinwazyjna – odklejając zaczepy, pozbędziemy się również tynku.

Montaż bezinwazyjny siatek balkonowych – bez wiercenia w elewacji


Jest stosowany wszędzie tam, gdzie montaż elewacyjny (z wierceniem w elewacji) jest niemożliwy ze względów gwarancyjnych. Ma to miejsce w szczególności w przypadku nowych bloków i budynkach po pracach ociepleniowych. Instalacja polega na stworzeniu stelażu z profili stalowych, mocowanych do balustrady/barierki za pomocą uchwytów zaciskowych. Do tak stworzonej konstrukcji, dopinana jest siatka przy użyciu ocynkowanych pierścieni.

Jest to metoda tak samo trwała i wytrzymała, jak montaż elewacyjny, ale często dwa razy droższa.

Pamiętaj! Montaż siatek polietylenowych związany jest z pracą na wysokościach. Jeśli nie czujesz się na siłach samemu zainstalować siatkę, zgłoś się do profesjonalnej firmy oferującej montaż zabezpieczeń przed ptakami, w tym siatek balkonowych oraz wszelkiego rodzaju prace alpinistyczne.