Siatki balkonowe – najczęściej zadawane pytania

Podstawowe informacje

W jakich miastach realizujecie usługi?

Siedziba firmy zlokalizowana jest w Bydgoszczy, jednak mamy także oddziały w wielu innych miastach w Polsce, takich jak:
 • Toruń,
 • Gdański / Trójmiasto,
 • Poznań,
 • Łódź,
 • Gorzów Wlkp.,
 • Olsztyn,
 • Szczecin.

Możemy zrealizować zlecenie w każdym miejscu w Polsce, wystarczy się z nami skontaktować telefonicznie / przez formularz kontaktowy i podać swoją lokalizację.

Czy sprzedajecie samą siatkę balkonową do samodzielnego montażu?

Sprzedajemy samą siatkę przeciw gołębiom i ptakom na dowolną długość przy stałej wysokości 3m. Nie sprzedajemy zestawów do samodzielnego montażu, ze względu na niemożliwość doboru odpowiedniej ilości i typów mocowań oraz innych elementów instalacyjnych do indywidualnego balkonu.

Cena

Jaka jest cena siatki przeciw gołębiom i ptakom oraz montażu siatki?

Koszt usługi siatki balkonowej uzależniony jest od kilku czynników: lokalizacji, wielkości balkonu i rodzaju elewacji, trudności montażu etc. Jeśli konstrukcja balkonu jest bardzo skomplikowana, nie ma nad nim zadaszenia lub montaż jest bezinwazyjny (brak możliwości wiercenia w elewacji) cena ulega zwiększeniu i jest ustalana indywidualnie.

Są jakieś rabaty?

Rabat można otrzymać w następujących przypadkach:
 • będąc stałym Klientem,
 • w przypadku montażu siatki na więcej niż jednym balkonie/tarasie/oknie (może to być nasz drugi balkon albo np. sąsiada).

Jakie są formy płatności?

Po zakończonym montażu pobieramy opłatę w formie gotówki – Klienci prywatni. W przypadku realizacji dla firm, instytucji, urzędów - płatności realizowane są przelewem.

Montaż

Jak długo trwa montaż siatki?

Zazwyczaj czas montażu siatki balkonowej nie przekracza 3 godzin, ale w przypadku skomplikowanych balkonów bądź dużych tarasów montaż może się przedłużyć nawet o kilka godzin.

Czy muszę jakoś specjalnie przygotować balkon przed montażem siatki?

Nie, Prosimy jedynie o usunięcie niepotrzebnych gabarytowych przedmioty (duże kwietniki, szafy, stoły z podłogi balkonu), aby stworzyć możliwość rozstawienia drabiny przez naszego technika.

Czy montujecie siatkę od strony zewnętrznej czy wewnętrznej barierki/płyty balkonowej?

Wybór sposobu montażu (wewnętrzny lub zewnętrzny) należy do Państwa. Jeśli mają Państwo sprecyzowane wymagania dotyczące sposobu montażu prosimy poinformować o tym naszego technika przed montażem. W razie wątpliwości, wytłumaczy on wszystkie za i przeciw obu rozwiązań.

Czy będę mogła korzystać z kwietników i podlewać kwiaty?

W przypadku montażu od zewnątrz nie ma problemu z dostępem do kwietników. Jeśli zdecydują się Państwo na montaż od wewnątrz, dostęp do nich będzie ograniczony, ale dzięki zastosowaniu zamków błyskawicznych rozwiążemy ten problem.

Materiały

Czy siatka przeciw ptakom jest wytrzymała?

Dzięki oczkom 5x5 cm, splotowi 1 mm i mocnemu stelażowi z 2 mm linek stalowych, cała konstrukcja jest bardzo wytrzymała. Polietylen, z którego wykonana jest siatka jest odporny na warunki atmosferyczne, powinien z powodzeniem wytrzymać okres około 10 lat.

Z czego jest ta siatka?

Materiał to polietylen o wysokiej gęstości, czyli w skrócie HDPE. Jest on bardzo wytrzymały, odporny na niskie i wysokie temperatury, nie wymagający żadnej konserwacji.

Czy siatka jest zamocowana na stałe?

Siatkę można demontować, jednak żeby jej nie uszkodzić, celowa jest pomoc naszego technika.
Przed samodzielnym demontażem, prosimy o kontakt z naszym biurem przed każdorazowym zdjęciem siatki - jest to konieczne z uwagi na obowiązującą gwarancję.

Gwarancja

Czy dajecie gwarancję na zamontowaną siatkę?

Tak. Okres gwarancyjny wynosi 18 miesięcy. Gwarancja uznawana jest na podstawie druku gwarancyjnego, wystawianego po wykonaniu usługi.
Jeśli nie posiadają Państwo takowego dokumentu, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. 

Kiedy reklamacja nie jest uwzględniana?

 • naturalne zużycie się materiału,
 • w przypadku, gdy siatka została demontowana samodzielnie bez uprzedniego poinformowania nas o tym,
 • siatka była używana niezgodnie ze swoją funkcją (wieszanie za ciężkich przedmiotów itp.).
 • w przypadku mechanicznego zerwania bądź rozcięcia siatki lub stelaża spowodowanego przez czynniki trzecie.
TOP PROTECT
z siedzibą w Bydgoszczy
Realizujemy zlecenia na terenie całej POLSKI
ul. W. Rogali 12/6, 85-158 Bydgoszcz

533 995 970 664 131 617 biuro@topprotect.pl