Montaż zabezpieczeń przed ptakami

Top Protect specjalizuje się w dziedzinie zabezpieczeń przed ptakami. Tylko nieliczne z nich są skuteczne i godne polecenia. Poniżej ich przegląd:

Kolce na ptaki, spirale przeciw ptakom

Kolce na ptaki (kolce na gołębie) to skuteczny sposób zabezpieczenia elewacji przed ptakami. Występują one głównie w 50 cm odcinkach. Moduł kolców przeciw ptakom zbudowany jest z poliwęglanowej podstawy i drutu sprężystego ze stali kwasoodpornej. Im wyższe druty, tym kolce są skuteczniejsze.

Moduły można zamontować wszędzie tam, gdzie obecność gołębi jest niepożądana, niezależnie od rodzaju podłoża. Montaż kolców przeciw ptakom jest w Polsce w pełni legalny, jeżeli dostosujemy się do zaleceń ministerstwa środowiska. Dzięki temu, że kolce są tępo zakończone nie czynią krzywdy ptakom, tylko zmuszają je do zmiany miejsca bytowania.

Gdzie możemy zamontować kolce na ptaki i spirale przeciw ptakom (antyptaki) ?

Antyptaki mogą być zamontowane na:

 

 

Do instalacji kolców używa się specjalistycznych klejów silikonowych, wkrętów lub opasek zaciskowych.

Wszędzie tam, gdzie montaż kolców jest niewskazany, doskonalą alternatywą jest zastosowanie spiral przeciw ptakom.

Siatki polietylenowe

Wszędzie tam, gdzie zastosowanie kolców na ptaki może okazać się niewystarczające, czy niewskazane, jedyną skuteczną metodą ochrony elewacji przed gołębiami jest zastosowanie
siatek przeciw ptakom. Sprawdzają się jako zabezpieczenie lukarn, patio czy przestrzeni podbitkowych. Siatki są wykonane z polietylenu i występują w kolorach piaskowym, czarnym
i mlecznym.

Dzięki oczkom o rozmiarze 5 x 5 cm i cienkim splocie są praktycznie niewidoczne, a jednocześnie bardzo trwałe i odporne na wahania temperatur. W przypadku
ochrony przed jaskółkami i wróblami stosuje się siatkę o mniejszym oczku (np. 3 x 3 cm).

Siatki przeciw ptakom dopina się, do wcześniej stworzonego stelażu z linek stalowych, za pomocą profesjonalnych zszywaczy. Montaż musi być wykonany z odpowiednią starannością, bez zostawiania żadnych przestrzeni, przez które mogą przedostać się ptaki.

Odpowiednio zamontowane siatki stanowią doskonałe zabezpieczenia przed gołębiami i innymi ptakami i chronią między innymi:

Pozostałe systemy zabezpieczeń dostępne na rynku – dźwiękowe, ultradźwiękowe, laserowe, hukowe czy wizualne – charakteryzują się bardzo ograniczoną skutecznością lub jej zupełnym
brakiem.

Współpracujemy zarówno z instytucjami państwowymi, firmami prywatnymi, administratorami budynków, spółdzielniami i wspólnotami mieszkaniowymi, jak i prywatnymi inwestorami.

Wycen zabezpieczeń wykonujemy na podstawie wizji lokalnej lub przesłanych zdjęć.

TOP PROTECT
z siedzibą w Bydgoszczy
Realizujemy zlecenia na terenie całej POLSKI
ul. W. Rogali 12/6, 85-158 Bydgoszcz

533 995 970 664 131 617 biuro@topprotect.pl